Sukces naszej Koleżanki

Sukces naszej Koleżanki

Koledzy i Koleżanki - z dużą radością chciałabym przekazać wam informację o finale XIX Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny pt." Pieniądze ". Jest to konkurs organizowany pod patronatem artystycznym Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury oraz Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie. Impreza została zrealizowana na Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Daleko prawda ? I tam nas nie zabrakło . Dokładnie - nie zabrakło naszej koleżanki arch. Anny Damicz - Wejs .

Spośród 769 prac nadesłanych przez 243 autorów z 45 krajów przyznano nagrody regulaminowe: GRAND PRIX – Lothar Otto (Niemcy) ,I NAGRODA – Břetislav Kovařik (Czechy) , II NAGRODA – Bernard Bouton (Francja) , III NAGRODA – Sławomir Łuczyński (Polska). Przyznana została również nagroda specjalna. Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie jest partnerem wydarzenia i fundatorem tej nagrody w konkursie, która w tym roku trafiła do Anny Damicz-Wejs (Polska) za pracę zatytułowaną „Skarbonka celebrytka”.        

                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Temat konkursu okazał się niezmiernie twórczy. Światem rządzi pieniądz ! Pokazano różnorodne sytuacje związane z brakiem pieniędzy lub nadmiernym bogactwem . Słowem dobrodziejstwem i przekleństwem posiadania lub braku pieniędzy. Temat wdzięczny , ale wzbudzający emocje .

I wzbudził emocje - nasza koleżanka została nagrodzona w szacownym , międzynarodowym gronie grafików  artystów plastyków  karykaturzystów. Moim zdaniem praca Ani jest świetnym komentarzem do naszego życia i pracy . Gratulacje !

Wystawę prac konkursowych można oglądać do 30 września w Zielonej Górze. Póki co zapraszam do zakładki Piórkiem i Wiórkiem gdzie prezentujemy graficzne komentarze Ani do naszego zawodu . Zapraszam także do przesyłania swoich prac , nie tylko satyrycznych i nie tylko plastycznych , a my umieścimy je w galerii .

Opracowała arch. Katarzyna Pilarek