Wznowienie obowiązkowego ubezpieczenia OC architekta na rok 2021/2022

W extranecie IARP udostępniony został elektroniczny wniosek umożliwiający wznowienie obowiązkowej polisy OC na rok ubezpieczeniowy 2021/2022.

 

 

Aby zachować ochronę wniosek należy złożyć do 14 kwietnia 2021r.

Zaloguj się do systemu IARP >>

Niższa składka za podstawowe OC 

Dzięki staraniom IARP zmniejszona została wysokości składki dla sumy gwarancyjnej 50.000 euro (Aneks nr 8) do wysokości:

  • 145 zł (dotychczas 156 zł) dla architektów;
  • 100 zł (dotychczas 110 zł) dla architektów posiadających wyłącznie uprawnienia do projektowania i/lub kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie w specjalności architektonicznej;
  • 105 zł (dotychczas 116 zł) dla emerytowanego architekta lub rencisty.

OC pracowni o połowę tańsze

Architekci prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą zawrzeć dodatkową polisę OC pracowni z 50% rabatem, ale tylko do sumy 500 tys. zł. Dodatkowo otrzymają 15% zniżki na OC obowiązkowe. Z oferty promocyjnej można skorzystać wyłącznie przy składaniu wniosku obowiązkowego OC.

Jak poprawnie złożyć wniosek 

Aby skutecznie wznowić polisę trzeba wykonać 5 prostych kroków:

  1. Zaloguj się na swoje konto w extranecie (login to numer przynależności do Izby).
  2. Wybierz zakładkę „Ubezpieczenia” i następnie „Obowiązkowe OC 2021/2022”.
  3. Wypełnij wniosek o Obowiązkowe OC i, jeśli chcesz, wnioski dotyczące dodatkowych ryzyk, w tym o OC pracowni architektonicznej na promocyjnych warunkach.
  4. Jeśli wniosek został złożony poprawnie, w systemie wyświetli się komunikat wraz z numerem konta, na które w ciągu 10 dni należy przelać płatność.
  5. Po zaksięgowaniu składki lub raty w systemie, po 3 dniach dostępna będzie polisa potwierdzająca zawarcie ubezpieczenia OC.

Zaloguj się do systemu IARP >>

W razie pytań można skontaktować się z firmą iExpert.pl pod nr: 22 646 42 42

Instrukcja wypełnienia wniosku.

Informacje o dystrybutorze oraz dokumenty dotyczące przetwarzania danych osobowych (klauzula informacyjna, polityka prywatności) dostępne są na stronie: https://iexpert.pl/informacje-dla-klientow